Volkswagen Ústecký půlmaraton

17.09.2012 15:59

www.ceskatelevize.cz/porady/10183677624-beh/212471296340002-ustecky-pulmaraton/ Jako obhájce prvenství mezi českými běžci jsem šel na start Usteckého půlmaratonu.

Od startu se pole poměrně rychle roztrhalo,černí běžci za to vzali  a já už po kilometru zůstal sám. Mezi čechy jsem držel 3.místo. Běžel jsem tempem 3:12 - 3:14/km . Toto tempo jsem držel jen do 5km, po té se ozvali zdravotní problemy,které mě provázeli od Mattoni Grand Prix a tempo šlo dolů. ( V týdnu jsem byl u fyzioterapeuta,který mě dal dohrormady,tak jsem doufal, že to bude dobré ) Bolest v lýtkovém svalu ale byla taková ,že jsem se pořádně nemohl odrazit . Na 13km jsem zvažoval,že ze závodu odstoupím.Ale nakonec přes velké povzbuzení diváku jsem závod dokončil na 19.místě a až 6.mezi českými běžci.

Vypadá to,že zdravotní problém je na delší dobu a tento závod byl možná poslední v letošní sezoně.Tím pádem nebudu moct obhajovat titul mistra ČR v extrémní tříčlenné štafetě z předchozích dvou let.