První letošní závody

27.03.2017 10:48

Prvním závodem ,který jsem běžel byla Rohálovská desítka na Moravě.

Závod jsem běžel po 1,5měsíční přípravě a běželo mi celkem dobře. Doběhl jsem na 20. místě v čase 35:38min. S časem jsem moc spokojen nebyl , ale vzhledem k podmínkám ( od 6km protivítr ) ,to byl průměrný výkon.

Další závod byl ted v sobotu v Plzni ve Štruncových Sadech  při MČR na 100km .

Běžel jsem 10km . Trat vedla okolo fotbalového stadionu a byla to úplná placka. Okruh měl 1500m .

Od startu jsem se usadil na čele a udával tempo. Držel se mě jeden soupeř ,který odpadl po 2,5km. Už od začátku jsem ale běžel pomaleji ,než jsem měl v plánu. Chvílema foukal mírný protivítr ,takže to v tempu moc nepřidalo. Do cíle jsem doběhl jako vítěz v čase 35:34 . Ambice jsem měl na čas pod 35min. Celý závod se mi běželo pocitově fajn ale pořád to není ono ,co bych chtěl . Pořád je to takové nerozběhané. Dobré ale je ,že jsem poslední kolo měl nejchychlejší a obě pětky jsem vyrovnané 17:47min .

Další závod mě čeká v sobotu 1.4. v Koutě na Šumavě ,kde jsem v loni prohrál o pouhou sekundu .