07.02.2011 22:15

Do Milána odletěla šestičlenná skupina běžcu AK Kroměříž.
Milan Kocourek,Martin Frei,Jan Kreisinger,Robert Štefko,Pascal Sarwatt,Jakub Bajza
Cíl byl zlepšit lonské 6.místo z Bilbaa.
Bohužel den před závodem se při rozcvičení zranil Robert Štefko,takže bylo jasné že v neděli budou bojovat kroměřížští v 5.
Na startu se sešlo z 21 týmu.
Od startu se v čelní skupině držel Pasal Sarwatt.Okolo 30. místa zahájili Martin Frei společně s Janem Kreisingerem,těsně za nimi běžel Bajza s Kocourkem.Po polovině trati Sarwatt stále na čele,před Kreisingera se dostal Kocourek.Martin Frei začal odpadat a pozvolna mu na paty začal šlapat Kuba Bajza.
V posledním kole čelní skupina utrhla Pascala Sarwatta který nakonec do cíle doběhl stejně jako v loni na výborném 4.místě v čase 29:09.
Na 32.místě doběhl Jan Kreisinger,který v závěru závodu předstihl(31:06)  Milana Kocourka(39.místo 31:17).Ten ve čtvrtek závodil v Linzi,kde o 4sekundy nezdolal hranici 8minut.
první 50 uzavíral Jakub Bajza ,který 2,5km před cílem předběhl trápícího se Martina Freie,který odcestoval s nachlazením a to se také projevilo na jeho výkonu.Do cíle se Martin dostal na 62.místě v čase 32:26
V celkovém součtu skončili běžci Kroměříže na 7.místě,když na 6.místo chyběli 4body.