PMEZ Tores Vedras 17.10.

18.10.2010 21:03

Běžcům AK ASICS Kroměříž se povedlo obhájit bronzové medaile z lonské Paříže.
Na běžce čekala poměrně náročná,zvlněná trat.Teploměr ukazoval přijemných 20 stupnů.
Na start se postavila pětice běžců,bez zraněného Pascala Sarwata.Jan Kreisinger,Martin Frei,Tomáš Blaha,Jakub Bajza a Robert Štefko.
Od startu se utrhla 13člená skupina utvořená převážně z Portugalské Comforlimpy a Maratony.Krok s nimi držel i Kroměřížský Honza Kreisinger.Třetí skupina byla utvořena z českých běžců(Blaha,Bajza,Frei,Štefko.Od startu měli Kroměřížští bronz pod kontrolou,před soupeři z Dánska,Srbska.
Kreisinger se nakonec objevil v cíli na pěkném 10.místě v čase 1:05:41 Dalším běžcem Kroměříže byl Jakub Bajza, který si odbyl premieru na PMEZ a velice uspěšně,když do cíle doběhl na 16.místě v osobním rekordu 1:09:08.na dalším místě přiběhl Robert Štefko 1:09:29.Hned za ním Tomáš Blaha 1:09:39.Martin Frei přiběhl stejně jako v loni 22. v čase 1:12:33
Vitězem se stal portugalský běžec Hermano Ferreira 1:01:24.V družstvu si prvenství odvezl tým Maratona CP,před Comforlimpou
Dojmy běžcu a trenerů: Tomáš Blaha:Profil mi vyhovoval,s vysledkem jsem spokojen.
                                   Martin Frei:S výsledkem moc spokojen nejsem,neseděl mi profil trati.Od 12km jsem se trápil.
                                  Jakub Bajza:Bylo to fajn,běželo se mi pěkně,uvolněně.Trat byla pestrá
                                   vedoucí družstva: Ota Šedý: S výsledkem jsem spokojen,obhájili jsme broz a to je to hlavní