Mattoni Olomoucký půlmaraton

25.06.2012 07:57

26 stupnů , 50% vlhkost vzduchu v sedm  hodin večer, takové teplo panovalo na startu.

Bylo jasné ,že dnes extra časy padat nebudou. Od startu jsem zvolil opatrné tempo. Po startu se utvořila asi osmi členná skupina ve které byli i nejlepší ženy závodu. Na 10km jsem se společně s Leošem Pelouchem utrhl skupince a běželi jsme sami. Mezi 12- 14km jsem měl menší krizi ale ustál jsem to. Na 17km jsem Leošovi nastoupil a doběhl si pro celkové 12.místo a 2. mezi českými běžci v čase 1:10:56 hod. S výsledným čase jsem celkem spokojen ,v tom teplu jsem na lepší výkon pomýšlet nemohl.

Nejlepší z našich doběhl na 11.místě Honza Kreisinger ( 1:08:12 ) Celkovým vítězem se stal  Nicholas Kipkemboi v čase 1:01:48

Napravil jsem si tak náladu po nezdařeném MČR na 5000m z minulého týdne ,kde jsem neustál třicetistupnové vedro a doběhl jsem v podprůměrném čase 15:45...